29. června 2020
Kategorie: PR Tipy

Tregíny, legíny nebo džegíny: Jaké jsou rozdíly?

Plavete v typologii tohoto pružného a pohodlného kalhotového oděvu, nevíte kam jej nosit a který je právě ten druh, který hledáte vy? Pojďme si říct, co jsou to legíny, tregíny a džegíny a hlavně kam s nimi.

Legíny

Legíny se poslední dobou staly cílem ne vždy oprávněné kritiky. V minulosti totiž nesly příznak buďto cvičebního úboru, spodního prádla (zejména stahovací legíny), nebo doplňku, který se nosí v kombinaci s jiným oblečením, například se sukní. Kritika vycházela z faktu, že zejména mladé ženy nosily legíny všude: do města, do školy, práce i za zábavou.

Dalším důvodem byl fakt, že když už někdo vyrazil do města v legínách, stal se cílem zájmu všech okolo; a to ne zrovna v pozitivním smyslu. Přiléhavé kalhoty z pružného materiálu mohou obtahovat i ty druhy křivek, které chce většina žen schovat. Jistě jste v poslední době potkali ženu, která na sobě měla legíny na sport, ač se evidentně sportovat nechystala, a patrně jejich velikost neodpovídala tomu, co by nositelka potřebovala.

Na druhou stranu pokud se chystáte cvičit nebo vzít si ven sukni, nebude s nimi mít nikdo žádný problém. Legíny jsou skvělou variantou pro cvičení aerobních i protahovacích druhů cvičení. Jejich design často odpovídá sportovnímu prostředí a využití. Pokud si kupujete legíny jako oděv ke sportovní aktivitě, mezi život usnadňující fitness tipy materiály, které sají pot a odvádí jej z povrchu těla. Legíny vás tak ochrání před prochladnutím. Na trhu je seženete z umělých vláken, například licry nebo nylonu, výjimkou však nejsou třeba legíny z merino vlny, které se nosí pod zimní oblečení k lyžování.

Džegíny

Džegíny nebo-li “jeggins” jsou nápadné svou podobností džínům. Aby taky ne, vždyť tak vznikl jejich název. Džegíny přišly na svět spojením legín a džínů. Denim byl opatřen vysokým procentem elastanu a zázrak byl na světě. Tento typ kalhot si volí často právě ženy, jejíchž váha se pohybuje, a tak potřebují džíny, do kterých se vejdou celoročně, i za předpokladu, že by klasické džíny dopnuly s větší námahou.

Džegíny jsou zkrátka pohodlnější, než obyčejné džíny. Jejich nevýhodou oproti džínům jsou pouze naznačené kapsy. Džegíny můžete nosit všude, kam byste si dovolila jít v džínách. Stejně se přistupuje i k jejich ladění s jiným oblečením. Oblečte si k nim jednoduché jednobarevné tričko či halenku a budete zářit.

Tregíny

Tregíny vám budou připadat podobné spíše džegínám, než legínám, a to z toho důvodu, že se opět jedná jen o pružnější kalhoty. Tregíny barvou i stylem zkrátka odkazují na obyčejné kalhoty. Stejně jako ty se, na rozdíl od džegín, zapínají na knoflík nebo zip.

Hodí se proto úplně všude: do práce, za zábavou nebo i na doma. Svým nositelkám přinášejí komfort spojený s dobrým pocitem z toho, že dobře vypadají. Lze je sladit do jakéhokoli stylu, budete vypadat elegantně, ale i sportovně, záleží na tom, co si k nim vezmete.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: